Ростов и Краснодар на полуфинал за Купата на Русия

Ростов и Краснодар се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на Русия. Двата отбора нямаха никакви проблеми в четвъртфиналните сблъсъци, съответно срещу Ротор и Тосно.

Ростов разгроми втородивизионния Ротор с 3:0, но преди почивката изпита доста трудности. Резултата откри Александър Гацкан след пас на Флоран Синама-Понгол в 8-ата минута. Последваха силни моменти за гостите, но в 60-ата минута Жано Ананидзе покачи на 2:0 и до голяма степен реши нещата в полза на "жълтите". Точка на спора постави Артьом Дзюба от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Канга Гелор.

В Краснодар едноименният тим разби със същия резултат сензацията Тосно. В предишния кръг третодовизионният отбор елиминира гранда Спартак (Москва), който пък само преди няколко дни беше унижен с 0:4 именно от Краснодар. "Биковете" набързо поведоха с 2:0 след голове на Ари и Павел Мамаев. Домакините направиха и доста пропуски, но в 62-ата минута Вандерсон технично се осободи от противников защитник след пас на Мамаев и оформи крайното 3:0.

На полуфиналите Ростов ще срещне Луч-Енергия, а Краснодар чака победителя от двойката ЦСКА - Терек.