Калоян Иванов с 15 точки при загуба на Авелино

Отборът на Авелино, с българина Калоян Иванов в състава си, загуби като гост на Монтепаски с 67:91 (14:27, 10:25, 20:16, 23:23) точки в среща от 24-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Италия. Домакините изиграха слабо първо полувреме, след което изоставаха с 24:52 точки. Иванов игра 28 минути като титуляр и записа 15 точки, 5 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка. Авелино е на 10-о място в класирането с 10 победи и 14 загуби.

Лидер е Емпорио Милано с 18 победи и 5 поражения. Шарлевил, с българката Екатерина Димитрова, победи гостуващия Монпелие със 77:73 точки в среща от 21-ия кръг на женското баскетболно първенство на Франция Димитрова се отличи с 2 точки, 1 борба и 4 асистенции за 14 минути като резерва. Шарлевил е на седмо място в класирането с 10 победи и 11 загуби.

Победа в 21-ия кръг на испанското първенство за жени записа Бембибре, където играе българката Даниела Петева. Тимът се наложи над гостуващия Замарат със 75:70 точки след продължение. Петева игра 15 минути като резерва и записа 5 точки, а Бамбире е на пето място в класирането с 11 успеха и 10 поражения.

В италианската втора дивизия Сан Салваторе победи като гост Валмадрера със 75:59 точки. Българката Роксана Йорданова игра 27 минути за гостите и завърши с 14 точки, 6 борби и 3 отнети топки. Аркадия, с Димитър Димитров, победи Грац с 94:79 точки в мач от втория етап на първенството на Австрия. Димитров игра 27 минути като титуляр и бе най-резултатен с 24 точки, 7 борби и 3 асистенции.