Домакинска загуба отдалечи Гълъбинов и компания от лидерите

Българският национал Андрей Гълъбинов беше титуляр за Авелино при загубата на неговия отбор от Сиена с 0:1 в среща от 30-ия кръг на Серия "Б". Родният нападател беше сменен в 78-ата минута от Рафаеле Бианколино, а четвърт час по-рано ветеранът Алесандро Росина отбеляза единствения гол в мача.

Като цяло двата отбора направиха слаб мач, без много голови положения. Упехът изкачи Сиена на 5-о място в таблицата с 45 точки, а Авелино се свлече на 8-о място с 44 пункта. Лидер и почти сигурен участник в Серия "А" от следващия сезон е Палермо с 56 точки.