Мартин Стоев изведе Томис на финал за Купата на Румъния

Воденият от българския треньор Мартин Стоев волейболен шампион на Румъния Томис (Констанца) се класира за финала на турнира за Купата на страната. Момчетата на Стоев, сред които разпределителя Андрей Жеков, либерото Владислав Иванов и молдовеца с български паспорт и бивш играч на Марек Юнион Ивкони Дмитрий Бахов, надиграха Ремат (Залъу) с 3:1 (25:22, 25:20, 17:25, 25:17) в първия полуфинал от финалната четворка на турнира, на която са домакини. Жеков, Бахов и Иванов бяха титуляри за Томис.

Така волейболистите на Томис ще играят за трофея срещу Динамо (Букурещ), който надделя над Щиинца Експлоръри (Бая Маре) също с 3:1 (25:17, 25:18, 23:25, 25:22) във втората полуфинална среща. Финалът е утре (22 март) от 15,00 часа българско време.

"Бихме два пъти Залъу през този сезон, но този трети успех е най-важен, защото ни позволява да играем на играем на финала за Купата на Румъния. Отборът ми се представи по възможно най-добрия начин, успяхме да изиграем добър мач и спечелихме", коментира Стоев след срещата.