КВК Габрово тръгна с лесно 3:0 над Арда в плейофите

Волейболният отбор на КВК Габрово започна с лесна победа в плейофите на Суперлигата. Момчетата на треньора Любомир Герасимов биха категорично вкъщи Арда (Кърджали) с 3:0 (25:18, 25:14, 25:18) в първи мач от 1/4-финалните плейофи, игран тази вечер пред около 800 зрители в зала "Орловец".

Така габровци поведе с 1-0 победи в плейофната серия, която се играе до 2 успеха от 3 срещи. Вторият мач между двата тима е в събота (22 март) от 18,00 часа в Кърджали.

Първият гейм на срещата започна равностойно до 4:4, след което гостите от Арда дръпнаха с 6:4 след сервис в аут на Станислав Петков и блокада на Младен Кавалджиев. Последваха атака на опитния Костадин Стойков, два аута на Кристиан Пенчев и блокада на Иван Власев и 8:6 за домакините. Разликата постепенно нарасна до 11:7 след атака през центъра на Власев и контра блок-аут на Стойков. Резултатът стана 13:8 след технично отиграване на капитана на габровци Красимир Стефанов, което накара наставникът на Арда Иван Халачев да вземе тайм-аут. Въпреки това преднината на КВК Габрово се запази до 16:11 след мощна атака на Краси Стефанов. Предимството на вицешампионите стана 20:13 след пусната топка на разпределителя Добромир Димитров и мощен ас на Петков, след което спокойно взеха гейма с 25:18 след технично пускане на Петков.

В началото на втората част габровският тим поведе с 2:0 след нова успешна атака на Костадин Стойков и контра на Станислав Петков. Разликата леко нарасна до 5:2 след технично отиграване на Стойков. До техническото прекъсване резултатът стана 8:4 след блокада на Красимир Гайдарски. Играта продължи точка за точка до 13:9, след което последва грешка на кърджалийци - 14:9 и тайм-аут за Иван Халачев. Независимо от това преднината на габровци стана 16:10 след атака в аут на Кристиан Пенчев от Арда. Постепенно КВК Габрово дръпна с 20:12 след единична блокада на Краси Стефанов и силна контра блок-аут на Стойков. В крайна сметка момчетата на треньора Любо Герасимов без проблеми затвориха гейма в своя полза с убедителното 25:14 след грешка в атака на Димитър Калчев от Арда.

И третият гейм стартира по-добре за КВК Габрово, които поведоха бързо с 3:0 след две грешки на Арда и блокада на Костадин Стойков. Разликата набъбна до 6:1 след блокада и контра на Краси Стефанов. Техническата пауза пък дойде при 8:3 след нова атака на Станислав Петков. Последва ас на Краси Стефанов и 9:3. Резултатът стана 11:4 след атака в аут на Младен Кавалджиев от Арда. Двата тима продължиха равностойно до 16:10 след блокада на Краси Гайдарски. Равностойната игра продължи до 20:14 след блок-аут на Стойков, след което КВК Габрово спечели гейма с 25:18 след две поредни атаки на Петков, а с това и мача с 3:0.

Най-полезен за габровският тим стана капитанът Красимир Стефанов с 16 точки (3 блока, 2 аса и 48% ефективност в атака), а Костадин Стойков добави още 12 точки (1 блок, 79% ефективност в атака, 53% позитивно и 35% перфектно посрещане) за победата. За кърджалийци Димитър Калчев завърши със скромните 9 точки.

КВК ГАБРОВО - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 3:0 (25:18, 25:14, 25:18)
КВК ГАБРОВО: Добромир Димитров 1, Минчо Минчев, Станислав Петков 11, Костадин Стойков 12, Красимир Гайдарски 8, Иван Власев 6 - Добромир Иванов-либеро (Красимир Стефанов 16, Николай Кичуков 3, Атанас Митев)
Старши-треньор: Любомир Герасимов
АРДА: Делчо Раев 2, Кирил Хаджиев 1, Кристиан Пенчев 7, Димитър Калчев 9, Георги Димитров 4, Младен Кавалджиев 4 - Теодор Маринов-либеро (Борислав Наков 1, Райчо Раев, Димо Тодоров)
Старши-треньор: Иван Халачев.

Статистика: Владислав Илиев (скаутмен на КВК Габрово)