Краля се завърна на "Стамфорд Бридж", но не можа да спре любимия Челси (видео)

Челси победи с 2:0 Галатасарай в мач-реванш от осминафиналите на Шампионската лига и продължава напред в турнира. Самуел Ето'о откри резултата в 4-ата минута, а в края на първото полувреме Гари Кейхил от около метър разстреля Фернандо Муслера и осигури спокойствие на домакините.

Срещата ще се запомни най-вече със завръщането на "Стамфорд Бридж" на Дидие Дрогба. Бившият нападател на "сините" от Лондон получи много топло посрещане от феновете, които го боготворят заради многото щастливи моменти, които им донесе докато носеше екипа на Челси.

Въпреки усилията на Дрогба, Галатасарай не можа да окаже сериозна съпротива и още до почивката стана ясно, че турският тим не е способен да поднесе изненада. Челси пък продължава да се представя с успех на два фронта - в Шампионската лига и в първенството на Англия, където е начело в класирането.

За последно двата отбора се бяха срещали в груповата фаза на Шампионската лига през сезон 1999/2000, когато "сините" записаха победи с 1:0 и 5:0. Днес Челси отново нямаше проблеми и сравнително бързо реши нещата в своя полза.

Преди първия съдийски сигнал публиката на "Стамфорд Бридж" приветства идола си Дидие Дрогба. Нападателят, който преди две години извезде Челси до най-престижното клубно отличие, получи много овации и отговори с жест на благодарност към всяка от трибуните.

Очаквано, атаката на Галатасарай се водеше именно от Дрогба. Зад звездата от Кот Д'Ивоар действаше Селчук Инан, а по двата фланга атакуваха Уесли Снайдер и Бурак Йълмаз.

За Челси в най-предни позиции беше Самуел Ето'о, а Еден Азар. Вилиан и Оскар допълваха офанзивното каре. В средата на терена Жозе Моуриньо заложи на Франк Лампард и Рамиреш.

Домакините бързо притиснаха съперника в неговата половина и голът не закъсня. Оскар пусна перфектен пас към Ето'о, който стреля без забавяне и успя да прокара топката под плонжа на Муслера. Галатасарай имаше нужда от малко време, за да се окопити, и след четвърт час игра Дрогба опита акробатичен изстрел, който не затрудни Петер Чех.

Постепенно крайните защитници на турския отбор Алекс Телес и Емануел Ебуе ставаха все по-активни, но центриранията им не водеха до сериозни опасности пред вратата на Челси. В 22-ата минута Лампард и Азар разиграха двойно подаване, но английският национал стреля неточно. Малко след това Муслера се справи с коварен удар на Еден Азар.

В 33-ата минута Лампард центрира, а Джон Тери от непосредствена близост прати кълбото над напречната греда. Последваха лошо изпълнен от Дрогба фаул и пропуск на Вилиан. Малко преди почивката защитата на Галатасарай отново сгреши фатално и позволи на Тери да стреля с глава, Муслера някак отби топката, но тя попадна на крака на Кейхил, който със злоба я заби под гредата - 2:0.

Втората част започна с опасни атаки на Вилиан и Оскар, които обаче не доведоха до нов гол във вратата на Муслера. Челси изцяло контролираше събитията на терена, а Роберто Манчини се опита да промени хода на мача с пускането на Умут Бюлут на мястото на неефективния Бурак Йълмаз.

В 57-ата минута Оскар имаше нов шанс да се разпише, но Муслера се намеси добре. Малко по-късно Ето'о напомни за себе си, но Фелипе Мело блокира изстрела му. Дрогба пък получи жълт картон за нарушение срещу Оскар Аспиликуета.

В заключителните минути на двубоя темпото съвсем спадна. Челси спокойно разиграваше, а Галатасарай нямаше никаква идея как да преодолее стабилната отбрана на "сините". Все пак, в добавеното време Дрогба имаше шанс за почетен гол, но и в тази ситуация не можа да огорчи отбора на сърцето си.

ЧЕЛСИ - ГАЛАТАСАРАЙ 2:0 (2:0)