Златанов и Пиаченца излязоха начело в Серия А1! Папи с мач №700 (СНИМКИ)

Волейболният вицешампион на Италия Копра Елиор (Пиаченца), чийто капитан е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, излезе начело във временното класиране на Серия А1 един кръг преди края на редовния сезон.  Воденият от наставника Лука Монти тим записа 12-та поредна и общо 19-та победа, след като би категорично у дома Калцедония (Верона) с 3:0 (25:22, 25:12, 25:23) в мач от предпоследния 21-ви кръг, игран снощи пред около 4000 зрители в зала "Пала Банка". Срещата ще се запомни с мач №700 в италианското първенство, който записа 40-годишния опитен Самуеле Папи.

По този начин и благодарение на изненадващата загуба на Мачерата от Равена с 2:3 гейма вицешампионите от Пиаченца излязоха начело с 54 точки след 19 победи и 2 загуби. Досегашните лидери от Мачерата останаха втори с 53 точки след 17 победи и 4 загуби. В последния 22-ри кръг от редовния сезон Пиаченца гостува именно на Мачерата в директен спор за първото място. Дербито на кръга е в неделя (23 март) от 19,00 часа българско време.

Еър Злати влезе в игра за "червено-белите вълци" в началото на третия гейм и завърши с 4 точки (1 блок и 50% ефективност в атака).

Най-полезен за Пиаченца стана френският национал Кевин Льо Ру, който игра цял мач като диагонал, с 18 точки (1 блок, 2 аса и 63% ефективност в атака), а германският посрещач Денис Калиберда добави 14 точки (1 блок, 60% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане) за победата. За тима на Верона словенецът Митя Гаспарини реализира 15 точки.

КОПРА ЕЛИОР (ПИАЧЕНЦА) - КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) 3:0 (25:22, 25:12, 25:23)
ПИАЧЕНЦА: Кевин Льо Ру 18, Самуеле Папи 3, Алесандро Фей 7, Денис Калиберда 16, Робертланди Симон 4, Лучано Де Чеко 1 - Давиде Мара-либеро (Пиер Паоло Партенио, Лука Тенкати 2, ХРИСТО ЗЛАТАНОВ 4)
Старши-треньор: Лука Монти
ВЕРОНА: Ейдън Цингъл 10, Тайс Тер Хорст 6, Митя Гаспарини 15, Адам Уайт 5, Данте Бонинфанте, Симоне Анцани 5 - Никола Пезарези-либеро (Алесандро Блази 1, Джакомо Белей)
Старши-треньор: Андреа Джани.