Николай Костов не можа да спре Динамо (Киев)

Динамо (Киев) победи с 2:1 като гост Таврия в мач от 21-ия кръг на украинското първенство. Срещата в Симферопол беше официален дебют начело на Таврия за българския старши треньор Николай Костов. Неговите възпитаници обаче не успяха да се противопоставят на гранда от столицата въпреки подкрепата на над 10 000 зрители на стадиона в Симферопол.

Резултата в полза на гостите откри Диумерси Мбокани в 39-ата минута след центриране и удар с глава. Малко след почивката звездата на Динамо Андрий Ярмоленко получи подаване от Джърмейн Ленс и не сбърка - 0:2. таврия върна едно попадение чак в добавеното време, когато точен беше Лучиан Бурджуан.

По-рано днес шампионът Шахтьор (Донецк) разгроми с 3:0 като гост Металург (Запорожие), Металист (Харков) изненадващо направи 1:1 с Ховерла, а при същия резултат приключи и мачът между Ворскла и Заря.

В класирането води Шахтьор с 41 точки, пред Динамо с 36, Днипро с 35 и Металист с 34.

Бившият ас на ЦСКА и настоящ голмайстор на Металург (Донецк) Жуниор Мораеш е на второ място в листата на стрелците с 11 гола, но водачът Марко Девич, който има 15, вече играе в руския Рубин и не може да увеличи актива си.

ТАВРИЯ - ДИНАМО (КИЕВ) 1:2
0:1 Мбокани (39)
0:2 Ярмоленко (50)
1:2 Бурдужан (90)