АЕЛ на Петев с нова крачка към титлата

АЕЛ Лимасол, воден от българския старши треньор Ивайло Петев, запази своето място на върха на класирането в кипърското първенство, след като се наложи с 1:0 над Докса (Катокопия) в среща от 25-ия кръг. АЕЛ е лидер с актив от 59 точки, а вторият АПОЕЛ Никозия, който победи с 2:0 Етникос (Ахна) в събота, изостава с една. Трети и с три пункта пасив е Аполон (Лимасол).

АЕЛ беше по-добрият отбор на терена и спечели заслужено, въпреки че стигна само до един гол в мача. Негов автор беше 26-годишният сърбин Андрия Калуджерович, който вкара за крайното 1:0 още в десетата минута и записа своето четвърто попадение за сезона в кипърския шампионат. До неговия край остава още един кръг, след което започва допълнителна плейофна фаза.

"Контролирахме развоя на срещата и спечелихме заслужено. Не съм доволен само от слабата ни игра в последната фаза на нападението, което ни попречи да вкараме още голове. Направихме и някои други грешки, но това е част от играта. Все пак, ние спечелихме нови три точки и аз съм щастлив. Поздравявам и феновете ни, които доказаха, че са номер 1 в лигата", каза Петев.