100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Амкар спря лидера Локомотив М (видео)

В мач от 21-ия кръг на руското първенство Амкар и Локомотив (Москва) завършиха 0:0 и по този начин интригата около битката за титлата се заплете още повече. "Железничарите" увеличиха преднината си пред втория Зенит на три точки, но могат да бъдат доближени на две от Спартак (Москва), който утре приема аутсайдера Анжи.

За Амкар нулевото равенство с Локо е още един положителен резултат, след разгрома с 5:1 срещу Волга на старта на втория полусезон. Отборът на Станислав Черчесов заема 6-о място в класирането с 34 точки и все още е непобеден на своя стадион през сезона.

Захари Сираков, Благой Георгиев и Георги Пеев отново бяха титуляри за домакините от Перм. Първите двама останаха на терена през всичките 90 минути, а Пеев бе сменен след час игра от Мартин Якубко. Заради контузия двубоя пропусна Петър Занев.

Като цяло двата отбора играха доста предпазливо и внимаваха да не загубят. Първата по-интересна ситуация беше един далечен удар на Благо Георгиев, минал на сантиметри от целта. Българинът беше най-добрият футболист на терена и умело дирижираше атаките на Амкар. В самия край на полувремето Максим Канунников пропусна нова добра възможност за домакините, докато локомотивци разчитаха единствено на дълги подавания към самотния Даме Н'Дойе.

След почивката мачът продължи да е равностоен. Гостите опитаха няколко интересни акции по крилата чрез Майкон Маркес и Александър Самедов, но защитата на Амкар за пореден път действаше много организирано и не позволи опасни изстрели към Сергей Нарубин.