Кутровски отново на финал в Канада

Националът на България за "Купа Дейвис" Димитър Кутровски се класира за финала на турнира по тенис на твърди кортове в зала в канадския град Шербруук с награден фонд 15 хиляди долара. Кутровски победи поставения под номер 5 представител на домакините Филип Пеливо с 6:4, 7:6(5).

26-годишният софиянец спечели първия сет след единствен пробив в десетия гейм. Във втората част Пеливо поведе с 4:1, а при 5:4 сервираше за изравняване на резултата, но допусна пробив. Кутровски пропиля три мачбола при 6:5 гейма и се стигна до тайбрек. В него българинът поведе с 5:0 точки, канадецът изравни за 5:5, но Кутровски все пак триумфира, след като взе следващите две разигравания.

Така той заработи 15 точки за световната ранглиста и 1272 долара, а в спор за титлата ще срещне седмия в схемата Едуард Кори (Великобритания).

Кутровски търси втори трофей в кариерата си в турнирите на ITF след дебютния си успех в турския курорт Анталия в началото на 2012 година.