"Канарчетата" разплакаха Локо (Пд) след инфарктен обрат в края (видео + галерии)

Отборът на Ботев (Пловдив) записа инфарктен успех срещу Локомотив (Пловдив) в мач от 27-ия кръг на "А" група след късни попадения. Здравко Лазаров изведе "смърфовете" напред в 59-ата минута след асистенция на Мартин Камбуров. Юнес Хамза възстанови равенството в 84-ата минута, а резервата Иван Цветков осъществи пълния обрат с гол в 87-ата минута.

Пловдивското дерби се игра на Националния стадион "Васил Левски" в София заради наказание на "канарчетата". Това е втора победа за тях в този сблъсък през сезона, а мачът на "Лаута" завърши 0:0. "Жълто-черните" вече имат 4 точки преднина пред градския съперник и се утвърдиха на 4-ото място.

Още във 2-ата минута пред Мариян Огнянов се откри възможност да стреля, но слабият му удар бе уловен от Йордан Господинов. В 16-ата минута Хамза бе оставен непокрит в наказателното поле след корнер, но Александър Тунчев се хвърли в краката му и блокира шута.

Шест минути по-късно "смърфовете" създадоха първо интересно положение пред противниковата врата. Камбуров стреля от наказателното поле, топката срещна ръката на Йордан Христов и "черно-белите" поискаха дузпа. Реферът Николай Йорданов прецени, че изстрелът е бил от малко разстояние и даде сигнал играта да продължи. Малко преди края на първата част Камбуров получи нов шанс, но защитник в жълто-черно застана на пътя на кълбото.

След почивката двата тима продължиха с равностойната игра. В 59-ата минута Камбуров пусна прецизен пас към Лазаров, който изпревари Стаховяк и плъзна топката към празната врата за 0:1.

Символичните домакини можеха да изравнят седем минути по-късно, но технично отиграване на Феребори Доре с пета бе спасено от Господинов. В 70-ата минута Крис Гади размина двама от Ботев и центрира пред вратарското поле, но Спас Делев с глава не бе точен. В 75-ата минута Анисе направи самостоятелен пробив, но не потърси комбинация с намиращ се в по-удобна позиция съотборник и слабият му удар бе уловен.

В последните минути натискът на "жълто-черните" се усили, а смените на Станимир Стоилов дадоха резултат. В 84-ата минута влезлият малко по-рано Александру Куртеан центрира от дясното крило и Хамза с глава разстреля Господинов. Три минути по-късно отново румънецът изсипа топката от фаул, стражът на "смърфовете" увисна и друга резерва - Цветков, с глава хвърли в екстаз "бултрасите", с което донесе ценната победа в градското дерби.

ГАЛЕРИЯ от мача БОТЕВ (ПД) - ЛОКОМОТИВ (ПД) 2:1 - ТУК!!!

ГАЛЕРИЯ на феновете на БОТЕВ и ЛОКОМОТИВ от ДЕРБИТО - ТУК!!!

ГАЛЕРИЯ от РАДОСТТА НА БОТЕВ и НАПРЕЖЕНИЕТО СЛЕД МАЧА - ТУК!!!

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG