Гол в продължението донесе победа на Евертън над Кардиф (видео)

Победен гол на Шеймъс Коулмън в добавеното време на редовните 90 минути донесе победата на Евертън с 2:1 над Кардиф Сити и отне възможността на гостите да измъкнат поне точка от "Гудисън парк". Гостите изглеждаха така, сякаш ще измъкнат реми, благодарение главно на отличните намеси на вратаря си Дейвид Маршал преди стражът да капитулира в продължението.

Преди това Жерард Деулофеу бе дал аванс на "карамелите" в 59-ата минута, а Хуан Кала бе изравнил само девет по-късно. Юношата на Барселона откри резултата, след като негов удар се отклони в тялото на бранител на гостите и преодоля Маршал за 1:0. Отбраната на Евертън обаче не успя да задържи аванса на тима си дълго време и гостите стигнаха до изравняване. Точен бе централният бранител Хуан Торес Руис - Кала, който засече с глава центриране на Питър Уитингам от пряк свободен удар.

Въпреки това домакините намериха сили да стигнат до победата, след като младият бранител Шеймъс Коулмън бе точен за крайното 2:1. Успехът изкачи Евертън на шестото място в класирането с 51 точки, докато Кардиф остава предпоследен с 25, на три от спасителните места, но и с мач повече от 17-ия Кристъл Палас.