Попето герой за Кубан в дебюта на Манолев (видео)

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов спаси Кубан от загуба в двубоя срещу Динамо (Москва) от 21-ия кръг на Премиер лигата. Мачът в Краснодар завърши 1:1, а Попето се разписа в 73-ата минута след асистенция на Роман Бугаев. За гостите от столицата точен беше Кевин Курани преди почивката.

Дебют за Кубан направи привлеченият наскоро Станислав Манолев. Българинът игра като десен бек и остана на терена през всичките 90 минути. Наставникът на Динамо Дан Петреску пък не можа да победи бившия си отбор.

Равенството е трето поредно за Кубан и остави тима на 9-о място в класирането с 26 точки. Динамо пък прекъсна серията си от три последователни победи и заема 4-а позиция с 39 точки, колкото има и третият Спартак (Москва).

Мачът беше равностоен, като съперниците си разделиха по едно полувреме. В началото Манолев имаше проблеми с Юрий Жирков, но постепенно стабилизира играта си. Най-активен за домакините беше Ивелин Попов, който раздаде много добри пасове на съотборниците си.

Динамо поведе в 43-ата минута след дълъг пас към Александър Кокорин, който хитро намери Курани и опитният германец простреля Александър Беленов. През второто полувреме столичани предпочетоха да действат на контри и се прибраха в половината си, а поведението им беше наказано от Кубан. Краснодарци атакуваха много повече и усилията им бяха възнаградени в 73-ата минута. Попов беше изпуснат от защитата на Динамо и наказа Владимир Габулов - 1:1.

В последните секунди Кубан дори можеше да стигне до победата, но Габулов спаси мощен удар на Антон Соснин.