Нова загуба на Дортмунд и шампанското в Мюнхен вече се изстудява (видео)

Вторият в класирането на Бундеслигата Борусия (Дортмунд) загуби вкъщи с 1:2 от Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 25-ия кръг, което още повече доближи Байерн (Мюнхен) до титлата. Рафаел (31') и Макс Крузе (40') смълчаха "Сигнал Идуна Парк", а попадение на резервата Милош Йоич (77') само върна надеждите на домакините. Вестфалци бяха с човек повече от 69-ата минута, когато Хавард Нордвайт беше изгонен за два жълти картона.

Така след седмата си загуба за сезона и общо десети мач без успех "жълто-черните" продължават битката за второто място. За гостите от Мьонхенгладбах пък това е първа победа в първенството за 2014 година. Играчите на Лусиен Фавре надвиха дортмундци и през есента на свой терен.

Днес треньорът на домакините Юрген Клоп не можеше да разчита на контузения Марко Ройс и на наказания Хенрих Мхитарян, но пък в атака след травма се завърна Роберт Левандовски. Полякът обаче видимо не беше в нужната кондиция и така Дортмунд остана беззъб в нападение. Късметът също не беше на страна на домакините. В 23-ата минута Матс Хумелс като на шега елиминира няколко играчи на съперника и пропусна сам срещу Марк-Андре тер Стеген. В 29-ата минута пък напречната греда спаси Мьонхенгладбах след изстрел на Пиер-Емерик Обамеянг.

"Жребчетата" се възползваха от това и в рамките на десетина минути вкараха два гола. Първо Рафаел беше точен в 31-ата минута, а след това Крузе завърши ефектно отлична контраатака за 2:0 за своя тим. В 60-ата минута Патрик Херман пропусна от воле да направи 3:0.

В 66-ата минута бъдещият вратар на Барселона Тер Стеген направи ключово спасяване. Той майсторски отрази изстрел на Левандовски, с който "жълто-черните" можеха да се върнат в двубоя. Върна ги обаче халфът Нордвайт, който малко след това си изкара два жълти картона в рамките на две минути, което означаваше, че до края ще гледаме игра на една врата. Така и се получи.

В 74-ата минута и съдията Денис Айтекън неволно "удари" едно рамо на гостите, след като не видя игра с ръка на Филип Даемс в наказателното поле. Белгийският защитник театрално се хвана за лицето, но повторенията показаха, че топката изобщо не го удря там, а в ръката.

Три минути по-късно Борусия (Дортмунд) все пак вкара гол. Младият сърбин Йоич намери топката на границата на наказателното поле и след щастлив рикошет Тер Стеген се оказа безпомощен.

В края домакините играеха с трима централни нападатели в лицето на Левандовски, Юлиан Шийбер и Марвин Дукш, но гостите удържаха преднината си. Две минути края реферът отмени изравнително попадение на Дукш заради нарушение на Лева срещу вратаря.

Победата на Мьонхенгладбах и издънките на Волфсбург и Херта (Берлин) връщат шансовете на тима за участие в Лига Европа.