Бенфика наниза три на Тотнъм като гост, фантастичен Луизао (видео)

Португалският гранд Бенфика направи сериозна крачка към класирането си на 1/4-финалите на турнира Лига Европа, след като спечели гостуването си на английския Тотнъм с 3:1 на "Уайт Харт Лейн". Гостите тотално надиграха своя съперник в Лондон и заслужено отнасят у дома аванс от две попадения и общо три гола на чужд терен, които им дават голямо преимущество преди реванша. В герой за гостите се превърна централният защитник на "орлите" Луизао, който вкара две попадения за своя тим. Бразилският бранител се разписа при две свои включвания в атака при центрирания от корнер през второто полувреме.

Родриго откри резултата за гостите в 29-ата минута, след като бе изведен с добър пас зад отбраната на Тотнъм и измъквайки се от опеката на Кайл Ноутън, прати уверено топката в мрежата на Юго Лорис с премерен завършващ удар. Лазар Маркович и Миралем Сюлеймани също тормозеха отбраната на домакините и създадоха голови положения за Бенфика, от които обаче не успяха да се възползват.

В 58-ата минута Луизао удвои аванса на гостите, след като с глава заби топката в мрежата на Лорис след изпълнение на корнер от страна на Гайтан. Тотнъм реагира сравнително бързо и само пет минути по-късно Кристиян Ериксен реализира с перфектно изпълнение на пряк свободен удар за 1:2. Датският национал прати топката с такава скорост в мрежата на Ян Облак, че стражът дори нямаше време да се хвърли към нея.

До края на мача домакините опитаха да стигнат до равенство, но бяха наказани за трети път и отново в техен палач се превърна Луизао. Бразилецът заби гол, достоен за всеки централен нападател, след като с мощен удар в горната греда и оттам в мрежата, наказа Лорис, който преди това неуверено бе отразил удар на Езекиел Гарай.

ТОТНЪМ - БЕНФИКА 1:3 (0:1)
0:1 - Родриго (29)
0:2 - Луизао (58)
1:2 - Ериксен (63)
1:3 - Луизао (85)