Локо (Сф) удържа "акулите" и отива в Бургас с преднина (видео+галерия)

Отборът на Локомотив (София) победи с 1:0 Черноморец в първи 1/4-финал за Купата на България. Александър Бранеков отбеляза единственото попадение още в 5-ата минута. Реваншът е следващата сряда на стадион "Лазур" в Бургас. "Акулите" могат да съжаляват, че не успяха да отбележат гол, който значително щеше да улесни задачата им.

Мачът започна по мечтан начин за "червено-черните". В 5-ата минута Румен Трифонов центрира от корнер, Бранеков се извиси в наказателното поле и с глава насочи топката в очертанията на вратата.

Гостите опитаха да отговорят бързо на полученото попадение, но в 8-ата минута Марко Ранджелович изчисти точно пред голлинията рикоширала в Божидар Митрев топка. Бургазлии можеха да застрашат вратаря и след пряк свободен удар, но добре замисленото заучено положение не се получи.

"Железничарите" бяха близо до втори гол в 18-ата минута. Отново Трифонов изпълни ъглов удар, Димитър Илиев игра с глава, кълбото се удари веднъж в гредата, след което отскочи и пак срещна напречната греда, за да излезе в аут. Интересните положения продължиха да се редят едно след друго и в ответната атака Симеон Райков качи топката на главата на Карлос Фонсека, но ударът му с глава профуча над вратата.

В 26-ата минута домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Траян Траянов след шут на Илиев. Реферът Георги Кабаков прецени, че разстоянието е било прекалено малко и даде сигнал играта да продължи. Секунди по-късно Ранджелович нацели левия стрничен стълб след удар с глава. В минутите до края на първата част Райков опита два изстрела от голяма дистанция, но не успя да изравни.

Столичани започнаха по-добре и през втората част. В 49-ата минута Илиев отправи опасен удар, но не уцели вратата. В 65-ата минута Маркиньос пусна извеждащо подаване към Трифонов, той продължи за Генов, но изстрелът на резервата мина на сантиметри от лявата греда.

В следващите минути "акулите" засилиха осезаемо играта си в офанзивен план и няколко пъти бяха много близо до изравнителен гол. В 75-ата минута шут на Чико Гомес бе отразен от Митрев. Минута по-късно стражът спаси удар на Бранимир Костадинов, а впоследствие още веднъж не позволи на влезлия като резерва играч да се разпише.

В 85-ата минута бургазлии сътвориха невероятен пропуск. Райков си спря топката на гърди и отправи диагонален удар, кълбото стигна до Гамаков, но той от два метра просто спря топката без да я насочи във вратата и Митрев улови.

ЛОКО (СФ) - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:0

1:0 Бранеков (5)

ЛОКО (СФ): Митрев, Елтон, Бранеков, Ранджелович, Хаджиев, Махамат, Том (82-Иванов), Раул (72-П.Димитров), Маркиньос, Трифонов, Илиев (58-Генов)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Живкович, Чико Гомес, Тр. Траянов, Дамчевски, Стоянов, В. Траянов, Ангелов (69-Костадинов), Фонсека, Шоколаров, Райков, Бекое (58-Гамаков)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Бранеков (Л); Фонсека (Ч)
СЪДИЯ: Георги Кабаков
СТАДИОН: "Локомотив"