Гулбис си върна на Григор за Акапулко (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Първата ни ракета Григор Димитров загуби от латвиеца Ернестс Гулбис с 6:2, 1:6, 5:7 в мач от третия кръг на силния турнир от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ). Двубоят продължи 1,55 ч. и изходът му беше решен от няколко тънки момента в третия сет, единствено в който двамата тенисисти си спретнаха здрава битка.

Първият сет беше своеобразен монолог за Григор, който демонстрира най-доброто от своя арсенал, стигна до два пробива и загуби само пет точки в своите разигравания.

Очакванията, че отличната му игра ще продължи и във втория не се оправдаха. На корта сякаш бяха двама други тенисисти. Играта на Григор се срина, докато на Гулбис му тръгна. Григор спечели само един гейм, който също беше на косъм да загуби.

Третия сет предложи битка на високо ниво. Григор на два пъти стига до брейкбол, но така и не успя да реализира пробив, като всеки път латвиеца се спасяваше с бомбения си сервис. Развръзката в мача настъпи при 5:5. Няколко грешки на Григор позволиха на съперника му да стигне до два поредни брейкбола. Първият беше спасен, но при втория латвиеца не сгреши. Той сервира за победата и спечели подаването си, като не позволи на Григор да вземе и точка.

Това беше трети сблъсък между двамата от началото на сезона, след като Гулбис победи Гришо във втория кръг в Ротердам, но българинът успя да вземе реванш две седмици по-късно в Акапулко, където впоследствие триумфира и с титлата.

Съперник на Гулбис в  1/8-финалите на надпреварата ще бъде испанецът Роберто Баутиста Агут, който надигра финландеца Ярко Ниеминен с 6:2, 4:6, 7:6 (6).

На Григор пък предстои пътуване до Маями, където на 19 март започва "Sony Open Tennis" - вторият от двата Мастърса, провеждащи се на американска земя през месец март. Участие в него ще вземе и първата ни ракета Цветана Пиронкова.