Райо изненада Реал Сосиедад насред "Аноета"

Отборът на Райо Валекано постигна изненадваща победа с 3:2 в гостуването си на Реал Сосиедад от 27-ия кръг на Примера дивисион. "Пчеличките" ужилиха неприятно своя съперник, който се бори за класиране в Шампионската лига и отмъкнаха трите точки.

Иниго Мартинес даде преднина на домакините още във 2-ата минута, но Хоакин Ларивей само две миунти по-късно възстанови равенството от дузпа. В самия край на първото полувреме обаче Реал отново успя да вземе преднина в резултата с точен удар на Рубен Пардо - 2:1.

Гостите обаче нанесоха своя удар през втората част. Първо още в 47-ата минута Алберто Буено отново възстанови статуквото в резултата за 2:2. Веднага след това домакините се хвърлиха в атака, но за тяхно съжаление бяха неприятно наказани в 67-ата минута, когато Рубен Рочина се разписа за 2:3 и това се оказа и крайният резултат в мача.

Така Райо взе важни точки в борбата за оцеляване, като вече има 26 и се намира на 19-ата позиция, но с равни точки със 17-ия Валядолид. Реал Сосиедад пък запазва 6-ото си място с 43 точки, но изостава на цели 8 от 4-ия Атлетик Билбао.