Малага се справи с Осасуна като гост с човек по-малко (видео)

Отборът на Малага постигна важна победа в гостуването си на Осасуна от 27-ия кръг на Примера дивисион. Гостите се наложиха с 2:0 на "Ел Садар", макар повече от половин час да играха с човек по-малко през втората част.

Малага поведе в резултата в 14-ата минута, когато Нордин Амрабат даде прекрасен извеждащ пас от крилото за Самуел Гарсия Санчес и той с едно докосване елиминира вратаря за 0:1. В 52-ата минута пък гостите останаха в намален състав след като Хесус Гамес си изкара втори жълт и червен картон. Въпреки това играчите на Осасуна не се възползваха, а напротив - получиха още един гол в своята врата. В 66-ата минута Амрабат се възползва от грешка в защитата на съперника и отне топката, след което комбинира с Роке Санта Крус и след това с премерен удар прати кълбото в мрежата за крайното 0:2.

С този успех Малага спря серията си от 5 мача без победа и събра актив от 29 точки, с които се изкачи до 13-ото място в класирането. Осасуна пък е със същия актив, но вече заема 15-ата позиция с по-лоша голова разлика.