Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Владо Николов с 19 точки, БГ Лион падна у дома от Пари Волей с 1:3

Отборът на АСЮЛ Волей (Лион), където играят четирима български волейболисти - Владимир Николов, Теодор Салпаров, Божидар Славев и Христо Тодоров, загуби у дома от Пари Волей с 1:3 (25:22, 22:25, 18:25, 29:31) в мач от 22-ия кръг на Лига А на френското първенство, игран пред над 1000 зрители в зала "Пети Пале Жерлан".

Владимир Николов заби 19 точки (2 аса, 1 блока, 47% ефективност в атака). Либерото Теодор Салпаров показа 40% перфектно и 43 % позитивно посрещане. Божидар Славев игра през първите два гейма и записа 5 точки (2 блока). Христо Тодоров се появи като резерва на Симон Тишер във втората част, но не записа точка.

Тунте Ван Ланквелт записа 14 точки, а Куентин Жофроа се отчете с 12 точки.
Сръбският национал Марко Ивович се развихри с 25 точки (3 аса, 2 блока, 59% ефективност в атака, 47% перфектно и 50% позитивно посрещане), а Мори Сидибе добави 14 точки.

Така воденият от Силвано Пранди Лион записа 14-та загуба в шампионата. БГ Лион има 8 победи досега, като с актив от 26 точки заема 12-то място във временното класиране.

Пари Волей записа 15-а победа и заема третото място с актив от 42 точки.