Левски е мобилизиран за успех в дербито с ЦСКА-София

Жани Желязков игра малко за Равена при загуба от Молфета

Новакът в италианската Серия А1 Експривиа (Молфета) постигна шестата си победа от началото на сезона, след като в отложен мач от 20-ти кръг, игран в събота вечер, надигра драматично с 3:2 (29:27, 24:26, 28:26, 15:25, 20:18) като гост Равена.

Топ реализатор на двубоя стана нападателят на Експривиа Джулио Саби, който заби 29 точки (2 аса, 2 блокади, 48 % в нападение). Новото попълнение на тима - кубинецът Роландо Деспейн, добави 11 (3 аса, 1 блокада, 37 % в атака) въпреки че се включи като резерва и бе титуляр само в последните два гейма.

За домакините българският диагонал Жани Желязков се включи като резерва във втория гейм, но не успя да завърши единствената атака, която имаше на разположение. С 21 точки се отличи словенският му съотборник Клемен Чебуля (2 аса, 2 блокади, 63 % в атака), а французинът Кевин Тили записа 19 (46 % в нападение).

Така Равена отдалечи надеждите си за класиране в плейофите, след като остава на девето място с 21 точки, на четири от заветното място два кръга преди края на редовния сезон. Експривиа пък вече има 17 точки, но остава на предпоследното място в класиране.