Бомбен Богомил Аначков с 19 точки за победа на Префаксис над гранда Толико с 3:1

Префаксис (Менен) започна по отличен начин плейофите на Белгия и в събота се наложи с 3:1 (25:21, 23:25, 25:16, 26:24) срещу един от фаворитите за трофея Нолико (Маасейк) у дома. Богомил Аначков изигра поредния си силен мач за домакините и завърши срещата с 19 точки, 17 от атака при 45% успеваемост и 2 от блокада. Българинът пропусна по-голямата част от редовния сезон заради административни неуредици в Префаксис и получи право да играе едва от януари тази година. С навлизане във форма постепенно съумя да се наложи и сред титулярите на тима си.

Според регламента на шампионата в Белгия за плейофите се класираха първите шест отбора в редовния сезон, като Префаксис бе шести и стартира борбата за титлата с нула точки, докато първият в редовния сезон Кнак (Руселаре) стартира с пет точки. В плейофите пък ще се изиграят по още два мача всеки срещу всеки за тимовете от първата шестица на разменено гостуване или по още 10 срещи на отбор. Така след първия кръг Префаксис вече е с 3 точки на четвърта позиция и изостава с 5 от лидера, Кнак който също стартира плейофите с успех над Архекс Дюфел (Пюрс) с 3:1.