Бенфика все по-близо до титлата, Спортинг губи точки след скандално съдийство

Отборът на Бенфика направи нова важна крачка към титлата, която през миналия сезон изпусна по драматичен начин. "Лисабонските орли" победиха с 2:0 гостуващия Ещорил и вече имат аванс от 7 точки пред втория Спортинг, който стигна само до 2:2 в гостуването си на Витория (Сетубал).

Бенфика реши всичко в своя полза още в първите 20 минути. Луизао откри с глава след центриране от корнер, а в средата на полувремето Родриго успокои феновете на "Ещадио Луж" с втори гол.

Много по-интересно беше в Сетубал, където Спортинг изпусна победата след серия скандални съдийски отсъждания. Реферът първо отмени гол на Адриен Силва заради несъществуваща засада, а в 28-ата минута зачете нередовно попадение на Ислам Слимани, с което гостите поведоха. През второто полувреме Витория изравни, за да дойдат последните минути и новата порция неадекватни отсъждания на Васко Сантос. Той назначи по една несъществуваща дузпа и за двата отбора, като Силва беше точен за Спортинг, а малко по-късно Орта донесе точката на домакините.

В същото време Порто се доближи на две точки от Спортинг преди мача помежду им на "Жозе Алваладе" в следващия кръг. "Драконите" разбиха Арука с 4:1 в дебюта на новия си треньор Луиш Кастро. Два гола отбеляза Рикардо Куарешма, а другите попадения за изразителната победа бяха дело на Карлос Едуардо и Джаксън Мартинес.