Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Реал Мадрид не остави съмнения и дръпна с 4 точки пред Барса (видео)

Отборът на Реал Мадрид смачка с игра Леванте и спечели с 3:0 в среща от 27-ия кръг, играна на "Сантиаго Бернабеу". Кристиано Роналдо (11), Марсело Виейра (49) и автогол на Никос Карабелас (81) направиха разликата между кастилци и Барселона цели четири точки. Атлетико Мадрид е втори с изоставане от три точки. Победата беше помрачена от контузия от нищото на Даниел Карвахал след 90-ата минута.

Карло Анчелоти традиционно избра 4-3-3 с Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Впечатление направи единствено присъствието на Рафаел Варан вместо Пепе. Хоакин Капарос подредил 4-2-3-1 с централен нападател Давид Барал.

Реал Мадрид тръгна мощно в атака след първия съдийски сигнал. Във втората минута Анхел ди Мария центрира по земя, но топката беше изчистена. В шестата Ел Фидео залъга, че ще стреля отдалеч, но пусна хубаво високо подаване към Кристиано Роналдо, който засече от въздуха, но акробатичният плонж на Кейлър Навас отрази опасността.

В 11-ата минута Ди Мария центрира от корнер, Кристиано изпълни своя марков лъвски скок на дузпата и насочи в обратния ъгъл - 1:0. В 15-ата Бейл шутира ниско по диагонала, но покрай гредата. В 17-ата Ди Мария нахлу в наказателното, но си поведе дълго и Навас се намеси. В 22-ата най-сетне топката беше близо до Диего Лопес. Стражът и Серхио Рамос скочиха и си попречиха, но Мигел Паярдо също беше повален.

В следващата минута Бейл пусна страхотен пас към Бензема, но шутът на "деветката" нямаше точност и само изкара въздуха на вратаря. В 25-ата Андреас Иваншитц влезе изключително грубо в коляното на Варан. Съдията Иглесиас Вийянуева подмина ситуацията, а можеше и да покаже директен червен картон.

През втората част на полувремето "лос меренгес" понамалиха темпото. Постоянна опасност обаче останаха острите центрирания от корнер на Лука Модрич и Ди Мария, при които топката се въртеше към вратата на гостите. В добавената минута на първото полувреме Бензема удари греда след изстрел с глава при центриране на Марсело Виейра.

В 49-ата резултатът беше удвоен. Кристиано напредна отляво, пусна в наказателното за бразилеца, който финтира и стреля майсторски с фалц по диагонала, за да опъне мрежата. В 54-ата минута Серхио Рамос успя да си изкара жълт картон и така ще пропусне мача срещу Малага и ще бъде "чист" за сблъсъка с Барселона след две седмици. В 56-ата Бейл напредна отдясно в наказателното поле, но подаването не се получи.

В 57-ата един от най-добрите вратари в Примера Навас отново показа качества, избивайки шут на Бензема. В 64-ата минута централният бранител на "синьо-червените" Давид Наваро беше изгонен с директен червен картон след влизане отзад в краката на Роналдо. В 68-ата Марсело, който нямаше гол през цялата 2013 година, беше близо до второ свое попадение в мача, но от дъгата насочи над гредата. В 71-ата "гранотас" развиха добра контра, но резервата Исам Ел Адуа стреля безопасно.

Минута по-късно Бензема удари втора греда в мача, след като след удар с глава разтресе напречната греда. В 75-ата по чудо топката не влезе във вратата на валенсианци. Ди Мария центрира, Бензема и Кристиано получиха шансове, но Навас отново се представи на високо ниво. В 78-ата включване на енергичния Ди Мария донесе опасност, но Навас протегна ръка.

До края желание за игра показаха резервите Хесе Родригес и Иско. В 90-ата гредата отново попречи на домакините, като този път Кристиано нямаше късмет с глава. Топката тупна около голлинията. Секунди преди края Даниел Карвахал беше изнесен с носилка, след като стъпи накриво без топка в краката, нито съперник наоколо. Това може да е много лоша новина за Карло Анчелоти, като добавим и предстоящото триседмично отсъствие на Алваро Арбелоа.

Реал Мадрид набра скорост два седмици преди дуела с Барселона. Кристиано Роналдо пък вече има 24 гола.

Снимки: Getty Images/Guliver