Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Юношите на ЦСКА с три победи през последните два дни

Днес отборът на ЦСКА’95 постигна първи успех за годината. В мач от 18-ия кръг на Елитната юношеската група до 19 години тимът на Сашо Борисов се наложи с 2:0 като домакин на Видима-Раковски. Головете отбелязаха Димитър Владимиров в края на първото полувреме и Радой Божилов малко след почивката. Гостите от Севлиево останаха с човек по-малко в 65-тата минута, когато Цветомир Ненков бе изгонен за нарушение срещу Емил Ботев. За ЦСКА не играха халфът Петър Витанов, който е контузен и във вторник ще претърпи операция, и наказаният защитник Божидар Чорбаджийски. Юлиан Илиянов и Сава Савов са на лагер с националния отбор на родените след 1 януари 1996 година и също не взеха участие в срещата.

Съставът на ЦСКА’95: Радослав Костадинов, Иван Иванов, Васил Попов, Асен Бойчев, Емил Ботев, Калоян Янков (70-Ивайло Исаев), Антонио Тилев, Радой Божилов (85-Александър Бързаков), Димитър Маймунков, Димитър Владимиров (52-Пол Александров), Никола Тодоров (75-Кристиян Додов).

Отборът на родените през 1999 година с треньор Иван Атанасов разгроми с 10:0 ФК София 2010 в мач от 14-ия кръг на столичното първенство при деца "А". Ето и стартовия състав на ЦСКА'99: Калин Дончев, Даниел Йорданов, Никола Гонков, Асен Георгиев (капитан), Кристиян Вучков, Роберто Манойлов, Расим Сюлейман, Мартин Ачков, Томислав Бучков, Радослав Живков, Георги Божилов. През второто полувреме участие в мача взеха Георги Костов, Тери Стоилов, Владислав Митев, Боян Евтимов, Стилиян Василев и Димитър Велков.

В събота отборът на Христо Марашлиев победи с 2:1 Берое в среща от 18-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Кристиян Пешов даде преднина на червените след половин час игра, а в 43-тата минута Едуард Атанасов удвои. Минута преди края Берое намали от дузпа. ЦСКА започна в следния състав: Николай Петров, Никола Маджаров, Марио Василев, Михаил Шилдаров, Йордан Янев, Кристиян Пешов, Даниел Колев, Велизар Василев, Методи Наумов, Едуард Атанасов и Мартин Нинов. На почивката Иван Ангушев замени Мартин Нинов. През второто полувреме в игра се появиха още Илиян Иванов, Лъчезар Иванов и Симеон Орманков.