Севиля загря за Бетис с победа в друго дерби

Отборът на Севиля спечели с 3:1 като гост на Алмерия в андалуско дерби от 27-ия кръг на Ла Лига. Карлос Бака (30), Даниел Карисо (50) и Кевин Гамейро (76) зарадваха Унай Емери. Алейкс Видал беше точен за по-южния тим. Успехът увеличи преднината на "бланкирохос" в битката за Европа.

Първият четвърт час на срещата беше спокоен и дори скучен. Между 18-ата и 21-ата гостите от "Рамон Санчес Писхуан" имаха три луди минути, в които създадоха три положения. Първо Карлос Бака не можа да завърши успешно контраатака. В 20-ата центриране на Хорхе Андухар - Коке провокира плонж на вратаря Естебан Андрес Суреас. Минута по-късно Кевин Гамейро остана на косъм от гола.

В 30-ата "бяло-червените" от Нервион заслужено откриха резултата. Карлос Бака вкара 11-ия си шампионатен гол след страхотен пас на Гамейро и хладнокръвно преодоляване на вратаря. В 37-ата Гамейро пропусна да увеличи преднината. В 38-ата и 41-ата Хосе Антонио Рейес създаде опасност пред вратата на домакините.

В 47-ата Гамейро остана сам при контраатака, но не контролира добре. В 50-ата севилци вкараха и второ попадение. Защитникът Даниел Карисо отбеляза след лошо изчистване при корнер.

В 76-ата Гамейро се реваншира за пропуските и вкара за 0:3. Открадната топка даде пространство на Иван Ракитич, който асистира на французина, след което последва точно насочване. В 82-ата Висенте Ибора нацели греда. В 85-ата тимът на Франсиско Родригес върна едно попадение: Алейкс Видал получи пас от Джонатан Зонго и реализира на втората греда.

В четвъртък е голямото дерби на Севиля с Бетис, което е част от 1/8-финалите в Лига Европа.

Снимка: Getty Images/Guliver