Берое разказа играта на Черноморец насред Бургас (видео)

Отборът на Берое завърши с убедителен успех редовния сезон. Старозагорци обърнаха Черноморец на "Лазур" и спечелиха с 3:1 срещата от 26-ия кръг на "А" група. Готфред Бекое вкара в 37-ата минута за "акулите". Георги Костадинов изравни в 45-ата, Атанас Зехиров изведе гостите напред в 51-ата минута, а Елиаш да Силва сложи точка на спора в 93-ата минута.

Победата позволи на беройци да дръпнат със 17 точки пред днешния си съперник - 39 срещу 22. Двата тима ще се срещнат още два пъти до края на сезона.

Елио Мартинс отправи първи удар към една от двете врати в 12-ата минута, но стражът на бургазлии отрази. В 20-ата минута Лъчезар Балтанов отправи хубав удар от голямо разстояние, но Иван Караджов също се справи. Малко след това Крум Стоянов опита центриране отляво, но топката се плъзна по гредата, след което бе изчистена.

Срещата продължи равностойно, но "акулите" се възползваха от едно от статичните си положения и успяха да поведат в резултата. В 37-ата минута Симеон Райков центрира от корнер, Иво Иванов не успя да се намеси и Бекое от няколко метра разстреля Караджов.

Ситуацията се повтори 120 секунди по-късно, когато Бекое отново бе оставен сам след центриране на Райков, но този път нападателят прати кълбото над вратата.

В самия край на първата част Николай Чипев изпълни фаул и прати топката в наказателното поле на Черноморец, отбраната в синьо не успя да изчисти и Костадинов от няколко метра насочи топката в левия долен ъгъл за 1:1.

Веднага след почивката Бекое отново получи шанс да се разпише, но с глава от два метра не уцели рамките на вратата. В 51-ата минута Крум Стоянов допусна груба грешка и подари топката на Зехиров, който необезпокояван напредна и с точно насочен удар изведе старозагорци напред.

В 55-ата минута Караджов демонстрира отличен рефлекс след страхотно изпълнение с глава на Бекое и успя да запази аванса на тима си. Две минути по-късно Зехиров използва нова грешка на бранителите на бургаския тим и бе много близо до втори гол, но този път стреля покрай дясната греда. В 72-ата минута Андонов се възползва от нов подарък на защитата на Черноморец и излезе очи в очи с Младен Живкович, но би в тялото му.

В 89-ата минута Ванчо Траянов получи отлична възможност да донесе точка за своя отбор, но от няколко метра стреля над вратата.