Лил наказа Монпелие

Отборът на Лил победи с 2:0 Монпелие в мач от 28-ия кръг на Лига 1 и така запази третото си място в шампионата на Франция. "Кучетата" отбелязаха по един гол във всяко полувреме и така си осигуриха трите точки. Резултатът бе открит от Марко Баша в 19-ата минута с удар с глава. В началото на второто полувреме пък Нолан Ру добави още едно попадение. Нападателят довкара във вратата нов удар на Баша, който обаче се отби в горната греда.

Така Лил събра 52 точки и заема трета позиция - на седем от втория Монако. Сент Етиен може да се доближи на една от играчите на Рене Жерар, ако по-късно днес победи при гостуването си на Лориен. Монпелие пък остава с 33 точки на 12-о място.