Домо изригна в дебюта за Черно море, момчетата на Гонзо громят

Бившият национал на България Валери Домовчийски направи отличен дебют за Черно море. Той отбеляза първите два гола за разгрома с 4:0 при гостуването на Любимец. Така в рамките на един мач при "моряците" отбеляза повече попадения от 12 преди това с Ботев (Пловдив) през първия полусезон, където се разписа само веднъж. Домо започна титуляр и в  62-ата минута се разписа с удар от 10-11 метра, а 180 секунди по-късно удвои с диагонален удар.

Резервата на гостите Атанас Илиев в 80-ата минута направи резултата класически след грешка на вратаря Радослав Рашков, а Даниел Георгиев в 88-ата минута оформи крайното 4:0 за тима на Георги Иванов - Гонзо, който може би за последно води Черно море.

През първата част положения пропуснаха Александър Александров, Димо Атанасов и Даниел Георгиев. 12-ата победа на варненци остави тима на седмото място в крайното класиране с актив от 43 точки, като изостава само на една от Левски преди стартирането на плейофа за титлата и местата даващи право на участие в евротурнирите.

В следващия първи кръг от плейофа Черно море гостува на останалия втори в класирането между Литекс и Лудогорец, които по-късно решават кой ще бъде шампион на редовния сезон.

Четвъртата поредна загуба за Любимец и общо 18-а в първенството остави отбора на 12-о място с 18 точки и следващия първи кръг от втората седмица ще гостува на Черноморец.