Еспаньол запази надежди за Европа с победа срещу тима на Гари Родригес

Отборът на Еспаньол спечели с 3:1 над Елче в обеден мач от 27-ия кръг на Ла Лига. Двубоят беше под юбилейния номер 100 за "Корнейя-Ел Прат". Давид Лопес (2), Диего Колото (21) и Пици (58) отбелязаха за "папагалчетата" на Хавиер Агире. Хуан Фуентес си вкара автогол в 88-ата минута. За "франхивердес" не игра бившият футболист на Левски Гари Родригес. Успехът качи каталунците на осмата позиция, на две точки от седмото място, което дава право на участие в Европа.

Срещата започна с попадение след стотина секунди игра. Гостите от "Мартинес Валеро" допуснаха грешка при корнер, Симао Саброза насочи към първата греда и Давид Лопес се разписа. В четвъртата Серхио Гарсия беше близо до втори гол, но Ману Ерера изби. Предимството на "бяло-сините" донесе второ попадение. Симао центрира от фаул, никой не можа да изчисти Диего Колото насочи в мрежата. До края на полувремето барселонци изпуснаха още едно-две добри положения.

Първата добра възможност за гостите беше в 49-ата минута, когато Феран Короминас поиска дузпа. По-скоро такава нямаше и съдията правилно подмина положението. В 53-ата и домакините поискаха дузпа, но нарушението беше извън наказателното поле. Пет минути по-късно Пици получи в наказателното поле и ударът рикошера в Алберто Ботиа. В 88-ата Хуан Фуентес си отбеляза автогол за крайното 3:1. Бранителят се опита да изчисти след корнер и имаше лошия късмет да оплете топката.

Снимка: Getty Images/Guliver