Славия разпиля 10 от Локо Пд - белите удрят и три греди (видео)

Славия завърши по впечатляващ начин редовния сезон на "А" група след домакински успех с 4:1 над Локомотив (Пловдив) и ще чака по-скопойно плейофите за оставане в Елита. Головете за белите реализираха Кире Ристевски, Веселин Марчев, Димитър Пиргов и Галин Иванов, а за смърфовете се разписа Мартин Камбуров.

Резултатът в полза на софиянци можеше да е далеч по-изразителен, тъй като на три пъти те нацелиха гредите.

За тежкото поражение на Локо със сигурност повлия и изгонването на Коруджиев, който получи спорен втори жълт картон в 54-та минута, когато резултатът все още бе 1:1.

Мачът започна с минута мълчание в памет на починалия Мирослав Миронов, който е бивш треньор на белите.

Домакините стартираха по-добре срещата, но постепенно пловдивчани изравниха играта и в 11-та минута имаха шанс да открият резултата. Мартин Камбуров стреля с глава, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на Георги Петков.

Славия отговори с изключително опасна атака в 17-та минута. Диего се опита да запази една топка, която му бе отнета от Фернандо да Силва. Бразилецът напредна отляво и стреля, но нацели лявата греда на локомотивската врата.

Смърфовете овладяха топката и на свой ред организираха атака, при която не и без помощта на бялата отбрана Йордан Тодоров излизе очи в очи с Георги Петков, но стражът на софиянци спаси.

Така се стигна до 21-та минута, в която Чавдар Янков центрира от фаул, Камбуров чукна топката с глава и по този начин я изпрати към Кире Ристевски, който вкара от метър в празната врата - 1:0 за Славия.

В 37-та минута Локомотив (Пловдив) изравни. Това стори Мартин Камбуров, който се разписа с плътен изстрел по земя, който попадна в долния ляв ъгъл на бялата врата.

Две минути по-късно Славия можеше отново да поведе, но шут на Радослав Василев срещна дясната греда. Секунди по-късно Диего Фераресо игра с ръка в собственото си наказателно поле, но реферът Никола Попов прецени, че е неволно и не отсъди дузпа.

В 54-та минута смърфовете останаха с човек по-малко, тъй като Никола Попов показа втори жълт картон на Коруджиев за нарушение срещу Чавдар Янков в центъра на терена. Решението на арбитъра обаче бе изключително дискусионно.

В 68-та минута Славия отново излезе напред в резултата. След добра атака отдясно топката бе центрирана към Галин Иванов, който я свали с глава към връхлитащия Веселин Марчев и той също с глава я изпрати в мрежата на гостите.

Само 120 секунди по-късно белите за трети път нацелиха напречната греда. Малко по-късно, 72-та минута, Димитър Пиргов вкара с глава след центриране от корнер и резултатът стана 3:1 в полза на Славия.

В 86-та минута Галин Иванов оформи крайното 4:1,  реализирайки след центриране на Марчев и удар от воле.

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg