Динамо (М) шокира ЦСКА (М) за едно полувреме в лудо дерби (видео)

Отборът на Динамо (Москва) победи с 4:2 ЦСКА (Москва) в столичното дерби от 20-ия кръг на руската Премиер Лига. "Армейците" водеха с 2:0 в резултата след първото полувреме, но през втората част Динамо реализира четири безответни гола и грабна трите точки. Българският халф на ЦСКА (М) Георги Миланов пропусна двубоя заради травма, от която все още не е възстановен.

В 12-ата минута Сейду Думбия даде аванс на ЦСКА (Москва) в резултата. След солова акция, котдивоарският нападател стреля, топката рикошира в тялото на играч на Динамо и влезе във вратата, пазена от Владимир Габулов. Две минути преди края на първото полувреме Алан Дзагоев подаде на намиращия се в наказателното поле на Динамо Думбия и котдивоарецът с техничен удар изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Габулов.

През второто полувреме обаче Динамо сътвори невероятен обрат. В 49-ата минута Кевин Курани с глава намали на 1:2, а след 10 минути централният защитник Кристофър Самба, също с глава и пак след центриране отляво, изравни резултата. В 62-ата минута Динамо излезе напред в резултата, след като Юрий Живков получи топката в наказателното поле и с удар с левия крак изпрати топката в мрежата зад Игор Акинфеев. Жирков вкара и още един гол - в 69-ата минута, когато наказа груба гершка на Акинфеев. Жирков му отне топката, прехвърли го и на празна врата реализира за 4:2.

В класирането Динамо е четвърти с 38 точки. Тимът е само на 2 точки зад лидерите Зенит и Локомотив (Москва), които обаче тепърва ще изиграят мачовете си от кръга. ЦСКА (Москва) е на пето място с 34 точки.