Бивш играч на Литекс носи победа във Франция

Бившият играч на Литекс Седрик Камбон донесе победата на неговия Евиан Тонон-Гайяр с 1:0 при гостуването на Гинган в мач от 28-ия кръг на Лига 1. Бранителят се разписа в началото на втората част и така зарадва отбора от Източна Франция. Победата бе много важна за Евиан, който запази дистанцията от пет точки от опасната зона и вече има 30. Гинган пък е само с две повече.

Тулуза обърна Реймс до 3:2, след като до 76-ата минута губеше с 0:2. Гжегож Кричовяк и Никола де Превил бяха дали преднина на гостите през първата част, но с мощен финален щурм и попадения на Серж Орие, Еден Бен Басат и Висам Бен Йедер "виолетовите" стигнаха до успеха. С изпуснатата победа Реймс пропусна отлична възможност да се изкачи на пета позиция в класирането. Сега играчите на Юбер Фурние остават седми с 42 точки. Тулуза пък се изкачи до девето място с 39.

Нант продължава с черната си серия и вече девет мача няма победа, след като допусна изравняване в последната минута на срещата си срещу последния в класирането Аячо. "Канарчетата" водеха с 2:1 до самия край, но Сигамари Диара попари надеждите им за успех. Преди това Меди Мостефа бе открил за корсиканците, но с попадения на Серж Гакпе и Филип Джорджевич Нант бе стигнал до обрат. Така домакините продължават да се смъкват в класирането и вече опасната зона не е никак далеч. 32 точки и 15-о място. Аячо пък остава на дъното с едва 15 и с голяма доза сигурност можем да кажем, че корсиканците ще играят в Лига 2 през следващия сезон.

Валансиен стигна до много важна победа с 2:1 над Рен. Северняците губеха с 0:1 след гол на Ола Тойвонвн в началото на втората част, но Матийо Досеви и Маджид Уорис донесоха успеха на Валансиен, който е на пет точки от спасението. Рен пък е само на шест от опасната зона.