Бандаловски титуляр при успех над Андерлехт

Българинът Иван Бандаловски игра пълни 90 минути за своя Оуд-Хеверлее в домакинството срещу гранда Андерлехт от 29-ия кръг на първенството на Белгия и помогна за успеха на неговия тим с 1:0. Единственият гол в мача вкара Руйтинкс в 62-ата минута и така донесе ценни три точки на своя тим в борбата за оцеляване. След този успех Оуд-Хеверлее остава на предпоследното място в класирането с 24 томки, като изостава на 5 от спасителното 14-то място, което в момента заема Беверен.

В същото време отборът на Лиерс, без Костадин Хазуров в състава си завърши наравно 1:1 в гостуването си на Шарльороа. Лимбомб даде преднина на гостите в 39-ата минута, но Фауре изравни в 63-ата. След този хикс Лиерс се намира на 11-ата позиция в класирането с 32 точки.