Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:0

Шапки долу за капитана на Вердер при ценен успех (видео)

Вердер (Бремен) изтръгна важни 3 точки при гостуването си на Нюрнберг след 2:0 в двубой от 24-ия кръг на германския елит и се отдалечи на 8 точки от опасната зона. "Франките" пък си остават сериозно застрашени. Играчите на Робин Дут показаха дисциплина и отлична ефективност и заслужено си тръгнаха усмихнати. Франко ди Санто откри резултата в 40-ата минута, а Филип Баргфреде удвои преднината на своите в 68-ата минута. Отделно бременци удариха две греди чрез Ди Санто и Аарон Хънт.

Този мач обаче ще бъде запомнен с една ситуация от второто полувреме. Тогава капитанът на гостите Хънт падна в наказателното поле на домакините и съдията Мануел Грефе посочи бялата точка. Футболистите на Нюрнберг започнаха да протестират, след което Хънт сам си призна, че няма никакво нарушение. Като чу това, реферът отмени дузпата.

Вердер го очаква тежка серия в близкото бъдеще. На отбора предстоят мачове със застрашените от изпадане Щутгарт, Фрайбург и Хановер 96, както и с гонещите място в Шампионската лига Волфсбург и Шалке 04. Долу-горе същата е програмата и на Нюрнберг - директни сблъсъци на дъното срещу Хамбургер ШФ, Айнтрахт (Франкфурт), Щутгарт и Фрайбург.