Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Отличен Бербатов донесе победа на Монако (видео)

Българинът Димитър Бербатов отбеляза гол и изработи дузпа за тима си Монако при победата с 2:1 над Сошо в мач от 28-ия кръг на Лига 1. Митко започна за първи път като титуляр за отбора, откакто премина при монегаските от Фулъм преди малко повече от месец и бе с решаваща роля за успеха.

Бербатов се нуждаеше само от шест минути, за да открие резултата. Хамес Родригес изведе Лайвин Курзава отлично в наказателното поле, който прехвърли топката към Митко, който от чиста позиция нямаше как да сбърка.

След попадението темпото на игра спадна и до почивката головите положения липсваха, с изключение на една ситуация в средата на полувремето, когато Рой Контут бе близо до изравняване. Нападателят нацели гредата на Даниел Субашич след като се озова на чиста позиция след центриране отляво.

В 53-ата минута Митко спечели дузпа за своя отбор. Нападателят получи топкта в наказателното поле от Родригес и се освободи технично от Жюлиен Фосюрие, принуждавайки го да го фаулира. Зад топката застана Хамес и не сбърка за 2:0.

В 83-ата минута гостите намалиха резултата. Резервата Едуард Бютен получи топката на границата на малкото наказателно поле и въпреки че падна на земята успя да я прати в мрежата.

Минута по-късно обаче Сошо остана с човек по-малко. Джордан Аю изрита без топка Андреа Раджи и получи директен червен картон. Това спря ентусиазма на гостите и до края на мача до нещо по-интересно не се стигна и така Монако се поздрави с успеха, благодарение главно на Бербатов. По този начин бившият играч на Фулъм вече има два гола с фланелката на французите. С първия си гол Митко донесе победата над Ница с 1:0 за Купата на Франция.

Така монегаските се върнаха на осем точки от лидера в Лига 1 Пари Сен Жермен. Играчите на Клаудио Раниери имат 59, а ПСЖ са с 67. Третият Лил е на цели десет от Монако, но и с мач по-малко. Сошо пък остава на предпоследна позиция с 22.