Светлина в тунела за Бетис

Последният в Примера Бетис надви с 2:0 гостуващия Хетафе в среща от 27-ия кръг на испанския шампионат. Лео Баптищао (16) и Рубен Кастро (39) зарадваха "Бенито Вийямарин" с едва четвъртата победа на "зелено-белите" в Ла Лига. Андалуският тим остава твърдо на дъното на цели осем точки от спасителния бряг 11 кръга преди края на първенството.

Домакините играха много по-силно през първото полувреме, като това пролича и в резултата, и в головите положения, и във владението на топката (67 процента). В 16-ата Лео Баптищао засече центриране от корнер на Салва Севийя. В 32-ата Диего Кастро можеше щастливо да отбележи.

В 39-ата тимът на Габриел Калдерон удвои аванса си. Рубен Кастро вкара седмия си гол в Ла Лига след двуходова контра. Ударът на нападателя се отклони от защитник и направи топката неспасяема за Жорди Кодина.

В 60-ата Жорди Фигерас изчисти от голлинията след удар на Хайме Гавилан. В 72-ата Кодина отрази добър изстрел на Алфред Н'Диайе. В 83-ата десният бек на севилци Хуанфран удари греда. Баломпие отправи 20 шута към вратата, докато гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" стреляха три пъти по-малко.

Снимка: Getty Images/Guliver