Челси съсипа Тотнъм за едно полувреме и се откъсна на седем точки (видео)

Челси победи с 4:0 Тотнъм в лондонското дерби от 29-ия кръг на Премиър лийг, благодарение на което се откъсна на седем точки пред своите преследвачи. "Сините" обаче има мач повече в сравнение с Ливърпул и Арсенал и три в аванс пред Манчестър Сити. Всичките попадения паднаха след почивката. Самуел Ето'о поведе Челси с гол в 56-ата минута, а след това изработи дузпа, реализирана от Еден Азар (60'). В тази ситуация "шпорите" останаха и с човек по-малко заради червен картон на Юнес Кабул. В края Ето'о бе заменен от Демба Ба, който вкара два гола за една минута, оформяйки крайното 4:0.

Само две промяни бе направил Жозе Моуриньо в своя състав - ветеранът Франк Лампард замени Оскар. Фернандо Торес трябваше да води атаката на Челси, но получи трамва по време на загряваката и в последния момент бе заменен от Самуел Ето'о. Юнес Кабул, Кайл Уокър, Раниере Сандро, Набил Бенталеб и Гилфи Сигурдсон започнаха за Тотнъм. Емануел Адебайор бе единственият нападател в селекцията на Тим Шерууд.

В самото начало Азар пропусна възможността да изведе домакините напред. В 14-ата минута пък удар на Бенталеб мина встрани от вратата на Чех. Десетина минути по-късно стражът на Челси спаси изстрел на Сандро.

В 56-ата минута Самуел Ето' откри резултата. Вертонген се подхлъзна и подари топката на камерунеца, който стреля в далечния ъгъл за 1:0. След попадението нападателя се пошегува с цялата истерия около неговата възраст, превъплъщавайки се в ролята на грохнал старец. Много скоро след това Кабул повали именно Ето'о в наказателното поле. Решението на главния рефер Майкъл Оливър бе дузпа и директен червен картон за бранителя. Еден Азар бе точен от бялата точка - 2:0.

В заключителните минути, само в рамките на няколко секунди, резервата Демба Ба добави още два гола за разгромното 4:0. Първо Оскар центрира отдясно, Сандро се подхлъзна и остави топката за нападателя, който отблизо простреля Лорис. Отбраната на Тотнъм подари нов гол на Демба Ба в 89-ата минута, когато Уокър върна лошо с глава към Лорис, а сенегалецът изпревари вратаря за крайното 4:0.

Челси е на върха с актив от 66 точки, докато Тотнъм остава на пето място с 53.