Спартак понесе тежък удар по шампионските си амбиции (видео)

Намиращият се в зоната на изпадащите Терек удари с 1:0 Спартак (Москва) и попречи на столичния гранд да оглави класирането в руската Премиер лига. Гол на Жозе Моурисио още в 35-ата секунда се оказа достатъчен за едва третия успех на тима на Юрий Красножан от началото на сезона. Спартаковци пък регистрираха пета загуба и не можаха поне за ден да излязат начело в класирането.

Валерий Карпин изненада със стартовия си състав и най-вече с решението на вратата да застане 18-годишният Антон Митрюшкин. Лукас Бариос беше предпочетен в центъра на атаката, а дебют направи новото попълнение Патрик Еберт.

Мачът се разви кошмарно за Спартак. Не беше изминала и една минута, когато Олег Иванов центрира в наказателното поле, Игор Лебеденко отклони с глава към Маурисио и бразилецът технично прехвърли Митрюшкин за 1:0. Дълго време гостите не можаха да се окопитят и чак в средата на полувремето отправиха първия си по-опасен удар към вратата на Ярослав Годзюр, но Тино Коста прати топката в аут. В 41-ата минута Бариос се контузи и вместо него влезе Юра Мовсисян.

Друга резерва - Арас Йозбилис, оживи играта на Спартак след почивката, но като цяло атаките на московчани бяха еднообразни и не носеха заплаха за вратата на Годзюр. В последните минути натискът на гостите стана хаотичен, а защитата на Терек спокойно отбиваше центриранията. В крайна сметка Спартак стартира втория дял от шампионата с горчиво поражение и остана на трето място в класирането, изоставайки на точка от Зенит и Локомотив (Москва).