Милан преклони глава пред Удинезе (видео)

Отборът на Удинезе се наложи с 1:0 над Милан на своя стадион "Фриули" в първия мач от 27-ия кръг на италианската Серия "А". Попадението реализира ветеранът Антонио Ди Натале в 67-ата минута.

Старши треньорът на Милан Кларънс Зеедорф бе оставил на пейката звездите Марио Балотели и Кака, както и Адел Таарабт. "Супер Марио" и Таарабт се появиха в игра през второто полувреме, но не помогнаха на отбора си да вземе поне точка от "Фриули".

Домакините пропуснаха прекрасен шанс за гол в 4-ата минута, когато Роберто Перейра се озова в отлична позиция за стрелба след грешка на футболист на Милан, но опитният страж Кристиан Абиати отрази удара на аржентинеца, след което топката бе избита в корнер от защитник. В 14-ата минута пък "росонерите" застрашиха сериозно вратата на Симоне Скуфет. Вратарят на Удинезе прецени лошо ситуацията след центриране на Матия Де Шильо, но Джампаоло Пацини не успя да насочи топката в мрежата. В 24-ата минута Ди Натале стреля опасно, но неточно, а секунди по-късно Робиньо отправи изстрел от далечно разстояние, но се получи рикошет и последва ъглов удар. В 26-ата минута гостите организираха опасна атака, при която японският офанзивен халф Кейсуке Хонда подаде на нахлулия в наказателното поле Съли Мунтари, но ударът на ганайския халф бе блокиран от бранител на Удинезе.

В 31-ата минута колумбийският централен бранител Кристиан Сапата стреля неточно с глава след центриране от ъглов удар и пропусна чудесна възможност за Милан, а секунди по-късно "росонерите" създадоха нова опасност за вратата на Скуфет, но стражът спаси удара на Пацини. Футболистите на Кларънс Зеедорф играеха по-добре от противника си и в 34-ата минута Скуфет трябваше отново да се намесва - този път след изстрел на Робиньо. В 40-ата минута пък бе ред на Удинезе да постави под напрежение гостите. Тото Ди Натале получи топката в наказателното поле на Милан и шутира, но топката се отби от тялото на френския централен защитник Филип Мексес и излезе в ъглов удар.

Четири минути след паузата холандският ляв бек на миланци Урби Емануелсон центрира отлично отляво към Робиньо и бразилецът стреля с глава, но Скуфет парира удара. Две минути по-късно пък сес тигна до разбъркване пред вратата на Абиати след центриране от фаул на Ди Натале. През втората част играчите на Франческо Гуидолин се активизираха и в 61-ата минута пропуснаха хубав шанс за гол.

Удинезе определено играеше по-добре от "росонерите" в тези минути и в 67-ата минута Ди Натале изведе тима си напред в резултата. Домакините скриха топката на съперника си с чудесна атака, при която Тото Ди Натале бе оставен сам на празна врата и ветеранът нямаше как да сбърка.

В 70-ата минута Балотели напредна в половината на Удинезе и отправи мощен, но неточен изстрел към вратата на Скуфет. В 75-ата минута Алан Маркес не уцели вратата на Милан с фалцов удар и домакините пропуснаха чудесен шанс за 2:0, а секунди по-късно Скуфет се намеси решаващо, изпревайрвайки Пацини, който получи извеждащ пас от Балотели. В 77-ата минута Скуфет спаси удар на влезлия в игра от пейката за Милан Майкъл Есиен.

В минутите до края Милан не успя да се пребори поне за точка и записа втора поредна загуба в първенството след поражението с 0:2 на "Сан Сиро" от Ювентус в миналия кръг.

В класирането Милан заема 10-а позиция с 35 точки. Удинезе пък е 13-и с 31 точки.

На 11 март на "росонерите" им предстои гостуване в испанската столица на Атлетико Мадрид в 1/8-финален мач-реванш от Шампионската лига. Милан загуби първата среща с 0:1.