Немощна Барса стана за смях срещу опашкар, титлата се отдалечава (видео)

Шампионът на Испания Барселона изигра нов слаб мач и заслужено загуби с 0:1 гостуването си на 19-ия Валядолид в първа среща от 27-ия кръг на Примера. Фаусто Роси вкара попадението за успеха в 17-ата минута. "Блаугранас" показаха отчайваща игра в нападение и колебливи действия в защита. Утре Реал Мадрид може да се откъсне с четири точки аванс.

Жерард Пике се завърна в стартовия състав до Хавиер Масчерано. Сеск Фабрегас беше титуляр вместо извадения от групата по лични причини Андрес Иниеста. В нападение "синьо-червените" играха с Педро Родригес, Лионел Меси и Неймар. Хуан Игнасио Мартинес нареди 5-3-2, а двамата нападатели бяха Хави Гера и Алберто Манучо.

Срещата започна с бавни и протяжни разигравания на каталунците и дълбоко прибрана игра на домакините. При едно от първите си отнемания на топката "бяло-виолетовите" създадоха положение, но Хави Гера не отправи добър удар и Виктор Валдес лесно улови. В десетата минута Лионел Меси за първи път получи пространство на контраатака, лесно задмина наобиколилите го защитници, но високият му шут му от дъгата беше избит от Диего Мариньо.

В 13-ата Лео получи топка на 18-ия метър, но се забави. В 16-ата Пике спря остро центриране отляво след рисково протягане. В 17-ата падна гол във вратата на Валдес. Топката случайно попадна в краката на Хави Гера, неговият удар се отклони от Адриано Корея и кълбото се озова в непокрития Роси, който от десет метра разстреля вратаря - 1:0.

В 20-ата съдията спря хубава атака на барселонци с грешно отсъдена засада. Играта на "лос кулес" беше неподредена и разкъсана, акциите не се развиваха достатъчно, а в отбрана се допускаха леки грешки. В 30-ата "ръгби" удар на Неймар показа немощ в нападение. В 33-ата Меси получи шанс от пряк свободен удар, но опитът му от 20 метра попадна точно в ръцете на Мариньо.

В 35-ата аржентинецът си създаде положение между куп крак, но ударът му от дъгата попадна в тялото на вратаря. Минута по-късно далечен шут на Чави Ернандес отново не изненада стража. В 37-ата Педро беше хванат от засадата, иначе преодоля вратаря.

Второто полувреме започна с положение пред Лео Меси. Аржентинецът напредна в 48-ата минута, но избяга встрани и Мариньо покри близкия ъгъл. В 53-ата гостите от "Камп Ноу" наситиха наказателното поле, но центрирането на Алвеш не беше засечено. В 54-ата Сеск Фабрегас опита шут от въздуха, но покрай далечната греда. В 57-ата Закария Бергдих нахлу отдясно, надбяга Алвеш, но не намери съотборник на дузпата.

В ответната атака пред Неймар се откри кристален шанс. Бразилецът получи топка от Меси в наказателното поле, но шутира над гредата от чиста позиция. Определено липсваха идеи в каталунската атака. В защита пък не се стъпваше достатъчно стабилно. В 72-ата Тата Мартино извади Пике и пусна офанзивния Сержи Роберто. Търпението към Неймар също се изчерпа и в игра се появи Кристиан Тейо.

До края на двубоя "синьо-червените" не застрашиха сериозно своя опонент. В 83-ата Меси стреля прекалено лесно за Мариньо от фаул. По-близо до гол бяха момчетата от Кастийя и Леон, като в 84-ата резервата Оскар Маркос шутира над гредата след пробив отляво на Валдер Рама.

Каталунският тим определено е в криза, като за това свидетелства играта на отбора през последния месец. Идната сряда Барса ще трябва да брани преднина от 2:0 срещу Манчестър Сити в мач реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Снимки: Getty Images/Guliver