Нов извънземен мач на Байерн (видео)

Байерн (Мюнхен) зарадва феновете си с поредна лекция, достойна за учебниците по футбол. Шампионът се подигра с Волфсбург, побеждавайки го с 6:1 на неговия стадион в среща от 24-ия кръг на Бундеслигата, с което увеличи на 23 точки аванса си на върха преди двубоя на втория Борусия (Дортмунд). Налдо изведе домакините напред в 17-ата минута, но след това баварците напълниха мрежата на Диего Беналио с попадения на Джердан Шакири (26'), Томас Мюлер (63', 78'), Марио Манджукич (66',80') и Франк Рибери (71'). Впечатляващо е, че петте през второто полувреме паднаха в рамките на 17 минути.

По този начин тимът на Джосеп Гуардиола постави нов рекорд за пореден брой победи в Бундеслигата. Това е 16-и последователен успех за отбора, с което той подобри своя рекорд от 2005 г. Това е също так 16-и пореден мач, в който Байерн вкарва поне два гола - също ново върхово постижение в германския елит.

Днес Пеп даде почивка на Марио Гьотце, Хавиер Мартинес, Тиаго Алкантара, Бастиан Швайнщайгер и Марио Манджукич, като едни от тях бяха резерви, а други дори не попаднаха в групата. Испанецът използва интересна схема със само двама изявени халфове в лицето на Тони Кроос и Филип Лаам и с четирима атакуващи футболисти. Възстановеният от контузия Франк Рибери играеше отляво, вдясно на крилото беше Шакири, най-отпред действаше Мюлер, а зад гърба му и дори често до него беше Ариен Робен. Така на моменти Байерн придобиваше вид 4-2-4.

Мюнхенци обаче започнаха слабо двубоя и домакините заслужено поведоха в резултата. В 17-ата минута Кевин де Брюин центрира отляво и Налдо изпревари Дейвид Алаба за 1:0.

Само девет минути трябваха на гостите да заличат пасива си. В 26-ата минута разбъркване в полето доведе до четири изстрела към вратата, като третият на Шакири премина голлинията, но Беналио изби, което наложи Мюлер да довкарва за по-сигурно. В крайна сметка попадението беше записано на сметката на швейцареца.

Байерн обаче не показа импулс в играта си и продължи да действа лежерно. Отборът създаде няколко опасности, но ги пропусна. "Вълците" също атакуваха опасно.

След почивката гостите все пак вдигнаха оборотите. Още преди изтичането на един час игра Гуардиола направи двойна смяна, но не промени офанзивната си постройка. И в един момент головете започнаха да валят. В рамките на 17 минути шампионите нанизаха пет попадения. Мюлер вкара два, а същото стори и бившият нападател на Волфсбург Манджукич. Хърватинът показа уважение към местните привърженици и не се радваше при головете си. Рибери също реализира, макар като цяло да се видя, че не е във форма. Французинът обаче беше оставен на терена до края, за да трупа игрова практика, тъй като във вторник Байерн го очаква важният реванш срещу Арсенал от 1/8-финалите в Шампионската лига.

С второто си поредно поражение пък съставът на Дитер Хекинг се отдалечи на 5 точки от място в Шампионската лига, което е голямата му цел.

Иначе днес двубоят на "Фолксваген Арена" беше под въпрос заради токов удар в града, който засегна и стадиона. В крайна сметка домакините успяха да осигурят електричество за спортното съоръжение.