Новите звезди на Ботев блеснаха, вратар провали Локо (Сф) (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) разби с 4:1 Локомотив (София) в мач от 26-ия кръг на "А" група. Маркиньос изведе гостите напред в 38-ата минута, а Феребори Доре изравни в 45-ата. Анисе Абел даде преднина на "жълто-черните" в 59-ата минута със страхотен шут извън наказателното поле, а отново Доре се разписа в 72-ата. В 90-ата минута Сърджан Лукин записа първото си попадение в "А" група.

Много силен мач направи и друго от новите попълнения - Юнес Хамза, който имаше участие в два от головете. Вратарят на столичани Валентин Галев пък носи сериозна вина за първото и третото попадение.

Срещата започна равностойно, а изненадващо първото чисто положение бе за гостите. В 14-ата минута Гаел Нлундулу изскочи от центъра, нахлу към вратата на Адам Стаховяк, но би встрани. 180 секунди по-късно капитанът на "канарчетата" Йордан Христов проби отдясно и върна към Юнес Хамза, който обаче прати топката високо над напречната греда.

"Железничарите" се дръпнаха по-назад, но продължиха да разчитат на контраатаки. В 38-ата минута тази тактика им донесе успех. Гаел организира поредната си самостоятелна акция, пусна към Маркиньос и бразилецът реализира за 0:1.

В ответната атака пловдивчани имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Гаел в наказателното поле след центриране на Христов, но реферът Станислав Тодоров отсъди ъглов удар.

Секунди по-късно нова мълниеносна контра на "червено-черните" можеше да им позволи да дръпнат с два гола, но Гаел не подаде навреме на Маркиньос и единственият останал срещу тях бранител в жълто-черно изчисти топката.

В последните секунди на първата част "канарчетата" засилиха натиска. Томаш Иршак обаче не успя да завърши с точен удар добре организирана атака. В даденото от съдията продължение Анисе направи пробив отляво и качи кълбото на главата на Доре, който със силен удар изравни. Попадението със сигурност ще тежи на съвестта на стража Валентин Галев, чиято реакция можеше да бъде далеч по-добра.

В 47-ата минута Александру Куртеан можеше да изведе домакините напред, след като получи възможност да изпълни фаул от изгодна позиция, но стреля над вратата. В 58-ата минута Маркиньос с глава от два метра не успя да уцели вратата и това се оказа фатално за столичани. В ответната атака Хамза подаде на Анисе и халфът с отлично насочен шут не остави никакъв шанс на Галев.

В 72-ата минута Хамза нанесе мощен изстрел, Галев изби несигурно и от няколко метра Доре отбеляза третото попадение за Ботев в мача. Домакините продължиха да са по-активни и в 90-ата минута стигнаха до четвърти гол. Вандер Виейра центрира от корнер и Лукин с глава оформи крайния резултат.

С победата Ботев е на 4-о място с 46 точки, но и мач повече от Локомотив (Пловдив) и Левски. "Железничарите" са 9-и с 31 точки.