Венци Христов сменя Мораеш и бележи (видео+снимки)

Бившият нападател на Берое Венцислав Христов оставя добри впечатления с първите си изяви в Металург (Донецк). Българският нападател отбеляза един от головете по време на вчерашната двустранна игра между първия състав и младежката формация, завършила 5:0. Венци трябваше да играе само през второто полувреме, но се появи още в 27-ата минута, заменяйки звездата Жуниор Мораеш. Бившият ас на ЦСКА се контузи и това сериозно притесни треньорския щаб на Металург.

Резултата в спаринга откри Джордже Лазич, а два гола на Мутари и попадение на Мамутов доведоха резултата до 4:0, преди Христов да се разпише в 69-ата минута.

Металург – Металург U-21 5:0
1:0 Лазич (5)
2:0 Мутари (11)
3:0 Мутари (34)
4:0 Мамутов (52)
5:0 Христов (69)

Металург (1-во полувреме): Бандура, Зотов, Чечер, Прийма, Полевой, Данило, Лазич, Александре, Нелсънн, Мутари, Мораеш (Христов, 27)
Металург (2-ро полувреме): Панкив, Пляцикас, О'Дий, Нестеренко (Полевой, 63), Барановский, Лазич (Зотов, 69) Мамутов, Задерака, Каретник, Мутари, Христов