Българската щафета остана на 9-о място на Световното първенство по биатлон за юноши

Българската щафета остана на  9-о място на Световното първенство по биатлон за юноши

Българската щафета се нареди на 9-о място на Световното първенство по биатлон за юноши в дистанцията 3 по 7,5 километра. Владимир Оряшков, Петьо Иванов и Станислав Ангелков останаха 1:03.26.7 часа, или на 4:07.8 минути от победителя Русия. Нашите пропуснаха 14 пъти от огневия рубеж, но все пак оставиха зад себе си отборите на Австрия, Италия, Латвия и
Литва.

Руският отбор спечели златните медали с време 59 минути, 18.9 секунди и общо 11 пропуска при стрелбите. На 2-о място остана Канада, изостанала на 2:10.2 и също с 11 грешки. Трети е отборът на Финландия с 16 грешни изстрела общо за тримата състезатели и изоставане на 2:13.9 минути.

Утре световното първенство по биатлон за юноши и девойки завършва с нови две щафетни бягания.

Снимка: biathlon.bg