Томис на Мартин Стоев на полуфинал за Купата на Румъния

Воденият от българския треньор Мартин Стоев волейболен шампион на Румъния Томис (Констанца) се класира за финалната четворка на турнира за Купата на страната. Заради полуфиналите в втория по сила европейски клубен турнир - за Купата на CEV, момчетата на Стоев, сред които разпределителя Андрей Жеков, либерото Владислав Иванов и молдовеца с български паспорт и бивш играч на Марек Юнион Ивкони Дмитрий Бахов, изиграха двата си мача от 1/4-финалите срещу Аркада (Галац) в два последователни дни.

Стоев даде почивка на повечето си титуляри, като в първата среща във вторник вечерта не играха Андрей Жеков, Дмитрий Бахов и испанския посрещач Исраел Родригес. Въпреки това, Томис спечели лесно с 3:0 (25:18, 25:16, 25:21) с 13 точки на Адриан Ачобаницей и 11 точки на словака Мартин Немец. Във втория двубой вчера отново не играха Жеков и Родригес, но вместо Бахов този път почивка получи Мартин Немец. Шампионите на Румъния пак спечелиха категорично с 3:0 (25:18, 25:23, 25:21), като най-резултатни станаха Дмитрий Бахов и Андрей Лаза с по 12 точки. В средата още на първия гейм контузия получи либерото Владислав Иванов, който бе заменен от Разван Танасеску.

"Бяха лесни мачове за нас, защото разликата между Аркада и Томис е много голяма. Целта ни е да спечелим Купата на Румъния и за сега вървим по график. Важно е, че всички играчи играха и се развиват, особено Ачобаницей, който е на 16 години и трябва да играе колкото се може повече такива мачове", коментира Стоев след втория 1/4-финал.

Така след две победи с 3:0 гейма волейболистите на Томис се класираха за финалната четворка за Купата на Румъния, която ще бъде на 22-ри и 23-ти март (събота и неделя).