Може да има ново вечно дерби на 15 март

При определено стечение на обстоятелствата може да станем свидетели на две вечни дербита само в рамките на една седмица. Този вариант ще се осъществи, ако двата отбора завършат трети и шести в крайното класиране или пък четвърти и пети. "Червените" в момента са на трета позиция, а "сините" на пета.

За да гледаме вечно дерби още в първия кръг на плейофите, ЦСКА трябва да победи в събота, а освен това Ботев Пд да бие Локомотив Сф като домакин. По този начин "канарчетата" ще изпреварят "сините". До нов сблъсък между двата гранда ще се стигне и при равенство на 8 март и успех на "жълто-черните" срещу "железничарите". И при такова развитие на нещата е сигурно, че ЦСКА ще завърши трети след редовния сезон, а Левски - шести.
Вечно дерби на 15 март може да има обаче и при още един вариант - ако тимът на Стойчо Младенов завърши четвърти, а този на Сухия - пети. Това пък може да стане при "синя" победа в събота и успех на Локомотив Пд при гостуването на Славия. При това положение "смърфовете" ще приключат на трето място след предстоящия 26-и кръг.
ЦСКА и Левски са играли 180 пъти помежду си в различните турнири, но точно на 8 март са се сблъсквали един-единствен път в историята си. Това се случва преди 55 години, когато "сините" печелят с 1:0, а решителното попадение отбелязва капитанът Христо Илиев - Патрата.