Мощна Испания пожали Италия (видео)

Световният и европейски шампион Испания победи Италия с 1:0 в мегасблъсъка от тазвечершните контроли, който се изигра на стадион "Висенте Кардерон" в Мадрид. Домакините доминираха напълно в срещата и логично спечелиха, макар и минимално. Единственият гол в мача отбеляза Педро Родригес в 62-ата минута.
Преди началото на мача публиката отдаде почит на покойния треньор на "ла фурия" Луис Арагонес. Двубоят ще се запомни и с дебюта на нападателя на Атлетико (Мадрид) Диего Коща с екипа на "ла роха". Нападателят с бразилски произход обаче не успя да покаже нищо от качествата си и напусна разочарован терена.

В основата на успеха на испанците стана превъзходството им в средата на терена и солидната защита. На почивката статистиката показваше 67% владеене на топката от страна на домакините. Това се задълбочи през втората част, когато на терена се появи Давид Силва, който замени Сеск Фабрегас. Футболистът на Манчестър Сити намери идеално Педро в 51-ата минута, но крилото на Барселона не успя да преодолее Джанлуиджи Буфон. Стражът на Ювентус спечели и следващия дуел с Педро в 60-ата минута, но две минути по-късно беше безпомощен - 1:0 за Испания.
Двойно подаване между Давид Силва и Андрес Иниеста беше пресечено, но там Педро Родригес се притече и с плътен шут по земя вкара единственото попадение в мача.
Пет минути преди края Санти Касорла пропусна златна възможност да удвои. С показаното обаче Испания даде много сериозна заявка да играе сериозна роля на Мондиал 2014.
Италианците пък нямат победа от септември м.г. насам, като за последно победиха Чехия с 2:1.

Испания - Италия 1:0
1:0 - Педро Родригес (62)