"Шахматистите" направиха голово реми с Швейцария (видео)

Един от основните съперници на България в квалификациите за Евро 2016 - Хърватия, завърши 2:2 като гост с Швейцария в контролна среща, играна в Санкт Гален. И двата гола за тима на Отмар Хитцфелд отбеляза 21-годишният нападател на Нюрнберг Йосип Дърмич (34, 41), докато за водените от Нико Ковач хървати на два пъти точен бе ветеранът Ивица Олич (39, 54).

Младият халф на Байерн (Мюнхен) Джердан Шакири застраши хърватската врата в 8-ата минута, но шутът му бе блокиран, а в 15-ата минута полузащитникът Иван Перишич направи сериозен пропуск за Хърватия, стреляйки в аут отблизо.

Швейцарците бяха по-добрият отбор през първото полувреме и в 31-ата минута организираха опасна атака отдясно, но след остро центриране по земя, играч на домакините се размина с топката пред противниковата врата. В 33-ата минута футболист на Швейцария отправи удар, но не затрудни вратаря на Монако Даниел Субашич.

Минута по-късно обаче тимът на Хитцфелд откри резултата. Йосип Дърмич открадна топката след лош пас на хърватин, чудесно се измъкна от бранителите на гостите и прекрасно насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Субашич от границата на наказателното поле.

Отговорът на "шахматистите" не закъсня и в 39-ата минута те изравниха резултата. След изпълнение на ъглов удар топката се озова в изпуснатия от швейцарската отбрана Ивица Олич и опитният нападател от непосредствена близост нямаше как да сбърка. При попадението обаче изглеждаше, че топката докосва и ръката на Олич.

Така или иначе радостта на "шахматистите" не продължи твърде дълго. В 41-ата минута Дърмич получи дълъг извеждащ пас, озова се очи в очи със Субашич и с хладнокръвен удар отново изведе Швейцария напред в резултата - 2:1.

През второто полувреме ролите на терена се размениха и гостуващият тим бе по-добрият. В 54-ата минута Олич бе изведен в добра позиция в наказателното поле на домакините и с хубав удар вкара втория си гол в мача, правейки резултата 2:2.

В 64-ата минута хърватите пропуснаха отличен шанс да излязат напред в резултата. Олич центрира отляво и топката достигна до намиращ се в много добра позиция негов съотборник, но последвалият изстрел бе неточен.

В 74-ата минута хърватите отново застрашиха противниковата врата след центриране от фаул, но до гол не се стигна. Четири минути по-късно гостите организираха нова опасна атака, но пак не успяха да отбележат гол, с който да поведат в резултата и двубоят приключи без победител.